Niepełnosprawni w Tunezji

Tunezja na chwilę obecną nie jest przygotowana w odpowiedni sposób do tego, by przyjmować niepełnosprawnych turystów. Najgorzej wygląda kwestia przygotowania chodników pod wózki inwalidzkie – we wszystkich kurortach będziecie mieć poważne problemy z poruszaniem się. Coraz częściej podjazdy pojawiają się w okolicach urzędów, muzeów, poczty oraz wszystkich instytucji publicznych, ale poziom wykonania tych podjazdów jest kiepski. Z reguły podjazdy są zbyt wąskie, czasami problemem są również bardzo strome podjazdy. Niepełnosprawni mają również poważne problemy z korzystaniem z autobusów ze względu na stopnie.
Jeśli zamierzacie zwiedzać Tunezję to dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wycieczek organizowanych przez biura podróży. Należy jednak wcześniej uprzedzić organizatorów o swoich dodatkowych wymaganiach i problemach jakie się ma. Biuro powinno dopasować zasady transportu pod wymagania klienta.
Hotele o wysokim standardzie posiadają odpowiednie podjazdy oraz windy, ale niestety rampy również są tam dosyć strome oraz wąskie. Dodatkowo wszystkie łazienki przygotowane są z myślą o pełnosprawnych turystach, tak więc nie powinniście liczyć na udogodnienia w tym zakresie. Najlepiej jest poprosić biuro podróży o sprawdzenie oferty hotelu. Bardzo często oferta hoteli nie jest dokładnie opisana, a nawet jeśli w ofercie znajduje się informacja mówiąca o dostosowaniu do niepełnosprawnych to również i w tyn wypadku warto jest te informacje zweryfikować.
Najważniejsze stowarzyszenie pomocy niepełnosprawnym w Tunezji nosi nazwę Assotiation Generale Des Insufissants Moteurs.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *