Wybór hotelu w Tunezji

Tunezja to kraj, do którego wyjazd leży w możliwościach finansowych zdecydowanej większości Polaków. Nigdzie nie wypoczniemy za takie pieniądze na tak dobrym poziomie, przy czym podróżować będziemy samolotem i korzystać z wyżywienia all inclusive. Tunezja dysponuje ogromnym zapleczem hotelowym, z którego każdy musi wybrać coś dla siebie. Pytanie brzmi – jakimi kryteriami turysta powinien się kierować?
 Każdy ma określony budżet wakacyjny i to w nim musimy się zmieścić. Polecam wszystkim wyjazd w czerwcu lub we wrześniu, gdyż ceny wtedy są bardzo atrakcyjne, a upały są „do przeżycia”. Na początek zaznaczyć muszę, że niestety standard przyznawania gwiazdek w Tunezji jest bardzo dziwny i z tego co zaobserwowałem to chyba na starcie otrzymuje się już dwie gwiazdki. Minimum jakie powinniście brać pod uwagę to trzy gwiazdki, jednak niech was nie zaskoczy sytuacja, kiedy nawet w hotelu czterogwiazdkowym zobaczycie „grzyba w łazience”. Niestety polityka władz Tunezji jest jaka jest – nie wspomagają oni sektora turystycznego. Trudno znaleźć przyczynę, gdyż przecież żyje z tego co najmniej połowa narodu…
W przy wyborze hotelu istotne jest dokonanie wyboru odpowiedniego wyżywienia. W Tunezji absolutnie nie opłaca się wykupować hotel z pakietem HB, czyli śniadaniami i obiadokolacjami. Nie chodzi tutaj o ilość jedzenia, gdyż przy takich temperaturach więcej zjeść jest trudno, lecz o napoje oraz alkohole. Najgorzej jest w przypadku, gdy wasz hotel będzie znajdować się daleko od sklepów, wtedy na same napoje wydacie majątek. W Tunezji jesteście skazani również na alkohole z barku hotelowego, gdyż w sklepach po prostu go nie ma. Owszem są słabe piwa, lecz mocniejszych alkoholi nie znajdziecie. Gdzieniegdzie kręcą się panowie, którzy zaproponują wam kupno wódki lecz wątpliwa jest jakość alkoholu zakupionego w ten sposób. Lecąc do Tunezji na bezcłówce kupicie alkohole za bezcen, więc jeśli koniecznie chcecie wybrać HB to wcześniej zaopatrzcie się w Polsce w alkohol. Reasumując te kwestie to do Tunezji latamy tylko z all inclusive. Dzięki temu lepiej poznacie regionalną kuchnię i wydacie znacznie mniej pieniążków. Przy wyborze hotelu warto również zwrócić uwagę na jego zaplecze i program animacji. Bardzo fajnie jest jeśli dzień jest organizowany przez animatorów w taki sposób, że zawsze mamy co robić. Po porządnym posiłku i odpoczynku warto zagrać w siatkówkę plażową czy tenisa ziemnego, aby stracić to co nam przybyło. Jeśli wybierzecie odpowiedni hotel to traficie na tak dobre jedzenie, że wrócicie o 2 kilogramy więksi. Miałem tak osobiście w Hotelu Club El Fell, gdzie z jednej strony jadłem wszystko. a z drugiej uczestniczyłem we wszystkich rozgrywkach sportowych, a mimo to znacznie przytyłem. Niech to będzie przestroga dla wszystkich turystów.
Piszcie proszę o waszych historiach z wyborem hotelu i jak się one skończyły…

Warto przeczytać:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *