20 praktycznych porad

Przed wyjazdem do Tunezji warto wiedzieć na co powinno się zwracać uwagę, co robić i jak się zachowywać, aby wakacje można było uznać za udane. Poniżej przedstawiam kilkadziesiąt poważnych oraz mniej poważnych porad związanych ze spędzaniem wakacji w Tunezji.


1.    Jeśli jesteś blondynką to wychodząc na miasto, szczególnie wieczorem nie odsłaniaj zbyt dużo ciała, mini spódniczki, duże dekolty całkowicie odpadają, warto włosy związać w kucyk, a wszystko po to, aby Arabowie wciąż za Tobą nie biegali.
2.    Jeśli chodzi o zakupy na Medinie trzeba być asertywnym lub ostro się targować. Tunezyjczycy wychodzą z założenia, że jeśli pytamy już o cenę i zaczynamy ją zbijać to trzeba ten towar kupić .
3.    Kobieta prowadząca sama samochód o zmierzchu nie ma prawa być zatrzymana przez policję.
4.    Nie ma tu zasad ruchu drogowego, każdy jeździ jak chce np. pod prąd – to u nich oczywiste. W praktyce przepisy istnieją, lecz nie są przestrzegane.
5.    Nie można robić zdjęć przed domem prezydenta – stojąca przed nim ochrona zabierze aparat.
6.    Domy, które stoją w stanie surowym są gotowe do zamieszkania. To, że nie ma dachów to nic, rzadko padają tam deszcze, a Tunezyjczycy nie muszą płacić podatków, zawsze może powiększyć się rodzina i wtedy łatwiej dobudować. W zimę temperatura nie spada poniżej 6 stopni Celsjusza.
7.    Jeśli kupujesz figi berberyjskie to kupuj zielone (najlepsze).
8.    Gdy targujesz się na sukach nie zbijaj ceny z 500 dolarów na 30 bo Pan sprzedawca zacznie wymachiwać rękami i wyzywać cię od złodziei…
9.    Nie kupuj drinków z lodem (w 90% przypadków lód = zamrożona woda z kranu). Chyba, że znajdujesz się w bardzo dobrym hotelu bądź restauracji.
10.     Jeśli chcesz przejechać się na wielbłądzie załóż długie spodnie (materiał z którego robi się wielbłądzie poducho-siodło strasznie drapie)
11.    Korzystaj z hotelowych sejfów. Niestety – w hotelach grasuje mnóstwo złodziei, trzeba bardzo uważać, nie zostawiajcie pieniędzy, ani przedmiotów, które łatwo spieniężyć w pokojach.
12.    Jeżeli wybierasz się na Saharę weź ze sobą sandałki  – klapki nie są najlepszym rozwiązaniem, podobnie jak obuwie sportowe.
13.    Spotkać możesz meduzy, czasem dosyć duże, mają niebieski kolor, więc z daleka można je zobaczyć, lepiej do nich nie podchodzić bo wokół siebie zostawiają parzące elementy. Jeśli już natraficie na meduzę, to na poparzenia nakładajcie sos pomidorowy, ponoć działa.
14.     Polecam parę dni przed wyjazdem i już w Tunezji brać takie środki osłonowe typu np trilac , linex.
15.    Gniazdka w Tunezji jest dokładnie taka sama jak w Polsce.
16.    Jadąc na pokaz tkania dywanów, zwykle oczekuje się od turysty, że przynajmniej jeden dywanik sobie kupi, takie malutkie wtedy dostanie w prezencie…. w praktyce mało kto to robi.
17.    W resortach 5* po wcześniejszym zapytaniu można opalać się topless przy basenie.
18.    Nie należy wierzyć w słowa „bahabbek”, czyli „ilowju” bo to słyszy niemal każda kobieta…. zasadą tych chłopaków jest, na każde 10 kobiet jedna nie odrzuci i naprawdę uwierzy w „miłość od pierwszego wejrzenia”…. a wtedy można pobaraszkować…. aż do jej wyjazdu…. najlepsi mają „kolekcję” nawet kilkunastu kobiet w kilku krajach na Skype.
19.    Jeżeli przykładowa torebka kosztuje 280 to znaczy, że można ją kupić za 100, bo kosztuje 140…. cena dla turysty jest zawsze podwyższona. Podanie ręki podczas licytacji zamyka licytację i należy towar kupić za cenę na jakiej się zatrzymała.
20.    Słowo „La” oznacza „Nie”.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *