Na wakacje samolotem? Zostaw samochód na parkingu.

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje samolotem zazwyczaj na lotnisko docieramy własnym samochodem. Są oczywiście alternatywy. Możemy na lotnisko dojechać komunikacją publiczną. Zazwyczaj w dużych miastach na lotnisko bez problemu znajdziemy autobusy. Autobusem będziemy mogli bez żadnego kłopotu dotrzeć do miejsca docelowego, czyli na nasze lotnisko. Zazwyczaj komunikacja miejska dba o to, aby godziny odjazdów autobusów pokrywały się z godzinami lotów. Nie da się jednak ukryć, że znacznie bardziej komfortowe jest dotarcie na lotnisko własnym samochodem, szczególnie jeżeli mamy dużo bagażu.

Nawet jeżeli naszego bagażu nie jest zbyt duża i mamy tylko jedną walizkę albo plecak to i tak wiele osób wybierze własny samochód, ponieważ jest to po prostu bardziej wygodne. Kiedy już zdecydujemy, że na lotnisko docieramy własnym samochodem musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie parking. W pobliżu lotniska zazwyczaj wiele osób prywatnych oferuje miejsce wokół swoich domów jako miejsca parkingowe. Wiele osób zrobiło na tym swój biznes. Nie ma w tym nic dziwnego — w końcu mieszkają w miejscu gdzie jest to niemal idealny pomysł na własną firmę – oferowanie miejsc parkingowych dla osób, które podróżują samolotem.

Warto jednak dokładnie dowiedzieć się o kwestie, które mogą być interesujące — taką praktyczną kwestią jest na przykład ubezpieczenie dla samochodu w razie kradzieży. Najgorsza możliwa sytuacja jest taka, że wracamy z wakacji, nie ma naszego samochodu, bo został skradziony, a właściciel parkingu nie poczuwa się w ogóle do odpowiedzialności. Parking prywatny czy lotniskowy? Wiele osób ma taki dylemat. Jak zatem podjąć właściwą decyzję? Parking lotniskowy to taki parking gdzie cena za postój samochodu jest z reguły wyższa niż na parkingach prywatnych. Jeśli chodzi o parking lotniskowy to doskonale wiadomo kto jest osobą odpowiedzialną gdyby cokolwiek się stało. Taki podmiot raczej nie pozwoli sobie na wizerunkowe wpadki i wszelkie reklamacje uzna dość szybko i sprawnie. Oczywiście od tej reguły mogą być wyjątki. Jeśli chodzi o parkingi prywatne warto przeczytać opinie o tych miejscach na przykład w internecie, chociaż wiadomo, że w internecie nie każdej opinii można wierzyć.

Być może nasi znajomi albo ktoś z rodziny leciał już na wakacje czy w podróż służbową z danego lotniska i może polecić nam jakiś dobry parking w okolicy. Warto też zastanowić się, czy będziemy chcieli dopłacić więcej pieniędzy i zażyczyć sobie miejsca z garażem? Na pewno, jeżeli posiadamy drogi samochód i dbamy o to, aby nic mu się nie stało, to warto dopłacić za miejsce zadaszone. Jeżeli jednak na co dzień nasze auto stoi pod blokiem, to chyba nie ma większego sensu płacenie większej ilości pieniędzy. Zatem wybierając parking trzeba kierować się różnymi wytycznymi i wybrać to, co jest dla nas najważniejsze. Niedobrze, gdyby jedynym kryterium była cena. Możemy też sprawdzić, jakie jest podejście właściciela do kwestii zawiezienia nas na lotnisko, nawet jeżeli parking mieści się 200 metrów od lotniska.

Wielu właścicieli prywatnych parkingów na posesjach wokół lotniska ma takie coś zagwarantowane w swojej usłudze. Nie jest żadnym problemem zawiezienie pasażera na lotnisko, nawet jeżeli lot ma odbyć się w nocy. Warto zatem zwrócić uwagę na tę kwestię i dopytać o to przy rezerwacji. Jeśli chodzi o rezerwację to trzeba zabrać się za to odpowiednio wcześniej. Oczywiście może być tak, że tydzień czy nawet 2 dni przed wylotem znajdziemy wolne miejsce na wybranym parkingu. Jednak jeżeli bardzo nam zależy na konkretnym parkingu to zadbajmy o to wcześniej. Nie jest niczym dziwnym rezerwowanie miejsca parkingowego nawet kilka miesięcy wcześniej, jeżeli znamy datę wylotu, a przecież jeżeli kupiliśmy bilet to doskonale tę datę znamy – zazwyczaj może zmienić się jedynie godzina co zdarza się jeżeli wykupujemy wczasy w biurze podróży. Znalezienie miejsca parkingowego na dobrym parkingu wokół lotniska jest jednym z elementów udanych wakacji.

W innym przypadku będziemy ciągle musieli być zestresowani co dzieje się z naszym samochodem. To zdecydowanie nie będzie sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi. Zadbajmy zatem wcześniej o kwestie parkingu dla naszego samochodu. Nasz samochód z pewnością zasługuje na dobre traktowanie. W razie czego zapiszmy sobie numer do korporacji taksówkarskiej, gdyby akurat nasz samochód postanowił zepsuć się w dzień wylotu i nie moglibyśmy dotrzeć samodzielnie na lotnisko.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *