Jak podróżować i w tym czasie zarabiać?

Tunezja to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków turystycznych. Zwiedzanie tego kraju można z powodzeniem połączyć z pracą zarobkową dającą możliwość pozyskania środków na niezbędne wydatki oraz na dalsze wyprawy. Oto parę sprawdzonych sposobów na zarabianie w podróży.

Ucz języka angielskiego!

Osoby, które chciałby uczyć za granicą języka angielskiego, nie muszą być co prawda native speakerami, ale wymagane jest od nich posiadanie stosownego certyfikatu. To daje szansę na znalezienie zatrudnienia w szkołach czy prywatnych firmach. Co ważne, w wielu przypadkach lekcji można udzielać online. Wysokość zarobków zależy głównie od kompetencji, doświadczenia oraz okresu trwania umowy.

Zajmij się copywritingiem!

Jak czytamy w artykule https://sofista.com.pl/copywriting/, zapotrzebowanie na copywriterów jest obecnie spore. Jest to bardzo rozległa dziedzina obejmująca m.in. pisanie różnego rodzaju artykułów i poradników, wymyślanie nazw (czyli naming), tworzenie haseł reklamowych etc. Dobry copywriter powinien nie tylko mieć tzw. lekkie pióro oraz umiejętność tworzenia unikalnych i wartościowych treści, ale również znać zasady pisowni i SEO. Ogromną zaletą tej pracy jest to, że można ją wykonywać całkowicie zdalnie.

Prowadź podróżniczego bloga lub vloga!

Eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/ osobom mającym smykałkę do pisania radzą nie tylko zajęcie się copywritingiem, ale także prowadzenie bloga o tematyce podróżniczej. Co prawda budowanie zasięgów i społeczności jest dość czasochłonnym procesem, ale może zaowocować np. ciekawymi i nieźle płatnymi współpracami z różnymi markami. W artykule https://sofista.com.pl/blog-2/ znajduje się wiele praktycznych rad dla tych, którzy rozważają założenie bloga. Podobnie sprawa wygląda z vlogiem – to doskonałe rozwiązanie dla tych, co świetnie czują się przed i za kamerą oraz mają talent do opowiadania o rozmaitych rzeczach w interesujący sposób.

Zatrudnij się na statku rejsowym!

W Tunezji – i nie tylko – popularne są rejsy statkami, gdzie wakaty czekają na barmanów, kucharzy, kelnerów, opiekunów do dzieci, pracowników SPA itp. To świetna sposobność, aby podróżować po świecie i jednocześnie zarabiać.

Fotografuj!

Fotografia może stanowić dodatkowe lub główne źródło dochodu. Aby zrobić naprawdę świetne zdjęcie, wcale nie potrzeba bardzo drogiego aparatu. Prawdziwą furorę robą obecnie zdjęcia wykonane smartfonami – są nawet organizowane konkursy fotograficzne na najlepsze kadry zrobione telefonami. Swoje prace można też sprzedawać w bankach zdjęć, tzw. stockach, muszą one jednak spełniać określone wymogi dotyczące tematyki i technicznych parametrów.

Pisz podróżnicze e-booki!

E-booki o wysokiej wartości merytorycznej i ładnej oprawie graficznej mają duże szanse świetnie się sprzedawać – to metoda na pozyskanie pasywnego źródła dochodu. Wielu czytelników fascynują inne kraje oraz to, jakie zwyczaje tam panują, jakim kosztem da się zorganizować podróż, jakie dokumenty są niezbędne, co warto zobaczyć i zjeść itp. Sprzedaż e-booków można podpiąć np. pod bloga.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *