Tunezja – raj dla golfistów

Gra w golfa zyskuje coraz więcej amatorów. Wielu z nich kuszą skąpane w słońcu pola golfowe, które rozpościerają się na tunezyjskich terenach. Nie bez powodu, ponieważ z racji sprzyjającego klimatu, można na nich grać przez cały rok, a za ich projekty odpowiadają światowej sławy architekci krajobrazu.

 

Największymi atutami gry w golfa są towarzyszące jej relaks i odprężenie. To także okazja do ćwiczenia umysłu. Rozgrywki odbywają się na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku, pośród zieleni. To gratka dla amatorów gier taktycznych. Mit jakoby była to forma rekreacji zarezerwowana dla „snobów” odchodzi po woli do lamusa. W golfie ważna jest bowiem etykieta i szacunek dla przeciwnika, która nie ma nic wspólnego ze znajomością arystokratycznych manier.

Graj w golfa przez cały rok

W Polsce miłośników gry w golfa przybywa z roku na rok, jednakże naszym problemem jest sezonowość i dość niewielka liczba pól do niej przeznaczonych. I tu z pomocą – w sezonie zimowym, ale nie tylko – przychodzi Tunezja. To istna mekka dla tych, którzy cenią sobie komfort i ładną pogodę przez cały rok. Większość projektów przeznaczonych do gry terenów wyszła spod rąk wybitnych architektów od pól golfowych, chociażby Ronalda Freama.

Pole golfowe jak rezerwat przyrody

W golfa na tunezyjskich terenach może grać jego każdy amator, niezależnie od poziomu zaawansowania. Wszystko dlatego, że zostały one zaprojektowane tak, aby każdy mógł dopasować swoje indywidualne możliwości do korzystania z nich. Za tym, aby odwiedzić Tunezję przemawia także fakt, że pola są usytuowane w sąsiedztwie daktylowych gajów, dęba korkowego, a także lasów eukaliptusa. Wegetacja tutejszej przyrody trwa cały rok. Nie bez powodu krąży powszechna opinia, że gdy na terenie Tunezji powstaje nowe pole golfowe, od razu zostaje wpisane na listę rezerwatów przyrody.

Ilość pól w tym skąpanym w słońcu kraju jest imponująca. Sport ten można uprawiać m.in. w pobliżu miejscowości Monastir, Tabarka, Tunis, Trozeur, Sousse, Hammamet, czy też Djerba. Ich atutem jest to, że nie znajdują się one zazwyczaj w zbyt dużej odległości od lotniska. Sprzęt można wypożyczać na nich indywidualnie. Gra w golfa jest także wpisana w ofertę wielu wycieczek, o czym można się przekonać odwiedzając stronę biura Traveligo (www.traveligo.pl/last-minute/Tunezja ).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *