Tunezja – czy to dobry pomysł na wakacyjny wyjazd?

Sytuacja polityczna w Tunezji, Egipcie czy Turcji w ostatnim roku bardzo się pogorszyła. Jeszcze do niedawna państwa te uchodziły za bezpieczne, niedrogie i bardzo atrakcyjne. Dziś wielu z nas zastanawia się czy nie lepiej poszukać odpoczynku we Włoszech, Hiszpanii czy Chorwacji. Zbliża się okres, kiedy Polacy zaczynają rezerwować wakacyjne wycieczki i coraz częściej zastanawiają się co wybrać?

Terroryzm, wojsko i turystyka

O walkach wewnętrznych w Egipcie, zamieszkach w Tunezji czy tureckich obozach dla uchodźców wiemy z telewizyjnych wiadomości już od dawna. Jednakże dotychczas nie miały one ścisłego związku z naszym wypoczynkiem w tych krajach. Państwa te w dużej mierze utrzymują się z turystyki, a tym samym ich rządy robiły wszystko, aby enklawy turystyczne były bezpieczne. Zwiększono ilość patroli policyjnych i wojskowych w najchętniej odwiedzanych miastach. Bardziej pilnowano kurortów i hoteli. Pojawiły się specjalne rozporządzenia, które miały zapewnić bezpieczeństwo i dobry wypoczynek przyjezdnym. Niestety nie do końca to się udało. Czego wynikiem jest znaczny spadek zaufania do państw Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Zamiast Turcji, Egiptu i Tunezji – Włochy, Hiszpania i Chorwacja

Państwa Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki warto odwiedzić. Polacy mogą tam cieszyć się nie tylko słoneczną pogodą i piękną przyrodą, ale również ogromną liczbą zabytków. Można tam poznać zupełnie inną kulturę, spotkać ciekawych ludzi, zobaczyć zupełnie inny świat. Niestety w obecnych czasach wyjazd taki może okazać się niebezpieczny, a tym samym warto zastanowić się czy może wymarzonej wycieczki do Tunisu nie odłożyć na kolejny sezon. W tym roku znacznie lepszym wyborem może okazać się odwiedzenie europejskich krajów, które gwarantują piękną pogodę, wysokie temperatury i przyjemne spędzenie czasu. W biurach podróży oferta jest bardzo szeroka. Szczególnie polecane są Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja.

Jeśli nie z biurem podróży, to jak?

Jeśli po raz pierwszy wyruszamy za granicę na wakacje warto skorzystać z usług biura podróży. Dzięki niemu mamy pewność, że będzie dla nas przygotowane miejsce w hotelu, w pobliżu znajdzie się tłumacz oraz przewodnik, który pokaże najciekawsze miejsca w okolicy. Jeśli jednak nie chcemy mieć czasu organizowanego przez osoby trzecie można wybrać tańszą opcję wakacji – wyjazd na własną rękę. Wśród wielu sposobów odpoczywania są kempingi (miejsca można zarezerwować np. na stronie http://www.lux-camp.pl/). Wybierając kemping można wygodnie wypocząć za niewielkie pieniądze, a dodatkowo odwiedzić wszystkie miejsca, które chce się zobaczyć. Nie ma ograniczeń czasowych oraz codziennego planu zajęć. To ciekawa opcja wypoczynku, z której warto skorzystać.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *