Najciekawsze miasta w Tunezji

Decydując się na wypoczynek w Tunezji, warto spędzić czas nie tylko w hotelu i na plaży, ale także poświęcić kilka dni na zwiedzanie tego ciekawego kraju. Wcześniej jednak powinniśmy przygotować sobie plan zwiedzania, w tym miejscowości które chcielibyśmy zobaczyć. Oto dwa najciekawsze naszym zdaniem miejsca, które trzeba zobaczyć podczas wakacji w Tunezji.

Tunis, to stolica Tunezji, będąca także największym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w kraju. Tutaj znajdziemy główny międzynarodowy port lotniczy oraz morski. Miasto zamieszkuje ponad 1,8 miliona osób. Tunezyjska stolica nie jest jednak tylko typową metropolią, ale również głównym kurortem wypoczynkowym. Tunis leży w odległości 10 km od Morza Śródziemnego nad zachodnim brzegiem jeziora Tunis.

Udając się na wakacje do Tunisu w Tunezji, możemy poznać nie tylko życie mieszkańców głównej metropolii Tunezji, ale także spokojnie odpocząć w hotelach znajdujących się tuż przy, lub trochę dalej, wybrzeża Morza Śródziemnego. Wakacje w Tunezji ofiarują także wiele wrażeń dla osób lubiących zwiedzanie, czego przykładem jest tuniska medina, czyli najstarsza część miasta.

Medina – stare miasto – Stare Miasto w Tunezji jest jednym z miejsc idealnie przedstawiających historię kraju i ślady starożytności. Spacerując wąskimi uliczkami możemy swobodnie poczuć atmosferę starożytnej przeszłości, archaiczności podziwiając starożytną architekturę. Do jednych z najważniejszych budowli należy tutaj kasba, czyli ufortyfikowany zespół obronny górujący nad miastem. Warto także udając się do mediny, zwiedzić liczne meczety, rzymskokatolicką katedrę św. Wincentego czy pałace.

Już sam a tylko stolica kraju sprawia, że naprawdę warto zdecydować się na kupno wycieczki do Tunezji, przedtem warto zapoznać się z przewodnikiem po Tunezji, my szczególnie polecamy ten na stronie Travelmaniacy.pl, gdzie znajdują się aktualne porady, zdjęcia i relacje z wypoczynku w Tunezji.

Drugie z ciekawych miast, to Monastir (Monastyr) będący typowym tunezyjskim miastem, które powstało po okresie punickim. Leży we wschodniej części kraju nad Morzem Śródziemnym niedaleko Miejscowości Sousse (Susa). W przeszłości miasto służyło za punkt wypadowy dla rzymskich cesarzy, którzy prowadzili swoje wyprawy na podbój Afryki. W czasach dzisiejszych jest to jeden z bardziej modnych i popularnych tunezyjskich kurortów wypoczynkowych, którego mieszkańcy żyją w dużej mierze głównie z turystyki.

W swojej historii Monastir zapisał wiele ważnych wydarzeń dla Tunezyjczyków, chociażby fakt, iż właśnie tutaj urodził się pierwszy prezydent niepodległej Tunezji – Habbib Bourguiba. Tutaj także znajduje się mauzoleum w którym spoczywają jego prochy.

Monastir jest idealnym miejscem na wypoczynek przede wszystkim dla osób szukających spokoju, czyli osób starszych, czy rodzin z małymi dziećmi. Można spokojnie powiedzieć, że jest to istna enklawa spokoju, w której historia dogadała się z rozwojem cywilizacyjnym i obie żyją w harmonii.

Główną atrakcją turystyczną jest wznoszący się nad miastem Ribat pochodzący z IX wieku. W przeszłości był on klasztorem muzułmańskim, w czasach dzisiejszych jest natchnieniem wielu fotografów czy filmowców. Podczas zwiedzania Monastiru nie można zapomnieć o Muzeum Strojów Tradycyjnych czy przede wszystkim o medynie, czyli starym mieście.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *