Dlaczego warto odwiedzić Tunezję?

Pomimo licznych kryzysów Tunezja nadal jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Nic dziwnego, że co roku odwiedza ją około 6 milionów turystów – fantastyczne położenie i niskie ceny to gwarancja idealnego urlopu.

Gdzie znajduje się Tunezja i jak tam dotrzeć?

Tunezja jest leży w północnej Afryce, bezpośrednio nad morzem Śródziemnym. To niewielskie państwo (zajmuje powierzchnię wielkości połowy Polski!) graniczy z Algierią i Libią. Na północy kraju przeważają góry i gęste lasy, a im dalej na południe, tym coraz bardziej płasko i sucho.

Większość tunezyjskich atrakcji turystycznych znajduje się w jej północnej części. Najłatwiej i najszybciej na miejsce dotrzemy przy pomocy samolotu; najtańsze bilety można bezproblemowo znaleźć i zarezerwować na www.sky4fly.net. W wyszukiwarce lotów wystarczy tylko wpisać kiedy i skąd chcemy lecieć i…już! Sky4Fly jest internetowym biurem podróży, dzięki czemu możemy także od razu się ubezpieczyć na czas wakacji.

Wypoczynek w tunezyjskim słońcu

Na miłośników opalania i leniuchowania czeka ogrom tunezyjskich nadmorskich kurortów. Plaże pełne są czystego, białego piasku, a morze kusi turkusową wodą. Czasem jednak możemy przerwać wypoczywanie na leżaku na rzecz thalassoterapii. Tutejsze ośrodki odnowy biologicznej oferują szeroki wachlarz usług: od okładów z alg i kąpieli w kwiatowych płatkach, po kuracje antynikotynowe i antystresowe.

Wakacjami w Tunezji nie rozczarują się także ci, którzy wolą być w ciągłym ruchu. W niemalże każdej nadmorskiej miejscowości znajdziemy przystanie i porty jachtowe. Aktywnie wypoczywać możemy także w jednym z licznych ośrodków sportów wodnych lub grając w golfa. Nie lada atrakcją może się okazać też przejażdżka na wielbłądzie.

Tunezja kolorowa, Tunezja patchworkowa

Tunezja jest miejscem skrzyżowania wielu kultur, co możemy podziwiać na niemalże każdym kroku. Na terenie całego państwa znajdziemy historyczne ślady Rzymian i Fenicjan, Turków i Hiszpanów, Arabów i Francuzów. W całym kraju ciągle pracują grupy archeologiczne, ponieważ Tunezja wciąż skrywa wiele tajemnic.

Stolicą kraju jest Tunis, który jest niesamowitym połączeniem czasów dawnych i współczesnych. Nowoczesne miasto skrywa w sobie starą arabską cywilizację – Medinę. Przepiękne zabytkowe meczety urzekną wszystkich miłośników architektury. Niewiele dalej, bo zaledwie kilka kilometrów od stolicy, możemy zwiedzać ruiny Kartaginy, zniszczonej II wieku p.n.e. przez Rzymian. Sporo turystów wybiera się także na wycieczki do miast Susa i Safakis, gdzie napotkamy wiele zabytków arabskich: całe dzielnice, place i meczety.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *