Hammamet

Hammamet kiedyś było nie wielką wioską, lecz w latach 20. XX wieku pewien bogacz z Rumunii wybudował tam willę, było to początkiem znaczącego rozwoju miejscowości. Obecnie kurort dysponuje setką hoteli I jest w stanie przyjąć równocześnie 40 tyś turystów. Główne jego atrakcje to:

 • Kerkouane – największa w kraju osada Punicka
 • Korbus – uzdrowisko z gorącymi źródłami
 • Nabul – kurort, w którym możecie m.in. zobaczyć Muzeum Regionalne
 • Kelibia – port rybacki z fortecą

Zarezerwuj swój wyjazd do Hammamet w najlepszych terminach za pośrednictwem portalu TravelPlanet, w którym za jednym zamachem korzystacie z ofert wielu biur podróży:

Dwie główne ulice kurortu rozpoczynają się zaraz przy Medynie. Noszą one nazwy: avenue de la Republique (biegnie w stronę Nebulu – zatrzymują się tutaj autobusy w stronę właśnie Nebulu oraz Tunisu) I avenue Bourguiba (prowadzi do dworca kolejowego). W centrum miejscowości działa biuro informacji turystycznej – kontakt (72) 280423, godziny otwarcia się zmieniają, dlatego też najlepiej jest po prostu zadzwonić.

Hotele w kurorcie znajdują się przede wszystkim w następujących częściach miast: Nord, Plage, Sud oraz Yasmine. Poniżej prezentujemy wam zestawienie większości hoteli.

Wszystkie prezentowane hotele w Hammamecie można rezerwować online. We wszystkich systemach rezerwacyjnych czy tez stronach porównująych ceny hoteli jak trivago można obejrzeć zdjęcia hoteli i przeczytać opinie innych turystów.  A ponieważ różnią się one nie tylko cenami, ale również standardem, wyposażeniem i bazą towarzyszącą warto dokonać selekscji przed dokonaniem rezerwacji.

Zwiedzanie Hammamet.

Centrum miejscowości to przede wszystkim nadmorska medyna otoczona niewielkimi murami. W pobliżu znajdują się nowsze dzielnice, a zdecydowana większość hoteli ustytuowana jest na przy morzu. Znajduje się tutaj również Wielki Meczet z minaretem pochodzący z XV wieku. Jadąc od starówki do Nabulu natraficie na gmach dawnego muzeum miejskiego, w którym nie kiedy organizowane są wystawy. Oczywiście największa atrakcja miasta to plaże. 6 kilometrów od Hammamet znajduje się rzymska osada Pupput, gdzie zachowały się pozostałości łaźni I domów, a także bizantyjskie mozaiki grobowe na ścianie.

Rozrywka

życie nocne w Hammamet „dzieje się” przede wszystkim w dzielnicy Sud. Najbardziej popularne kluby to: Calypso I Cotton Club (przy ave Moncef Bey), Manhattan (route Touristique), Habana Club (route Touristique). W miejscowości znajdują się trzy kasyna. Dwa w Hammamet Yasmine, z których bardziej eleganckie jest Grand Casino(w pobliżu południowego końca dzielnicy).

Ważne miejsca:

 • Apteka – 138 ave de la Republique (całodobowa)
 • Banki – kilka banków znajdziecie przy ave de la Republique, większość posiada bankomaty
 • Golf – trzy 18-sto dołkowe korty
 • Hammamy – są dwa, jeden w medynie, a drugi przy skrzyżowaniu  ave Bourguiba I ave Hedi Ouali. Mężczyźni mogą z nich korzystać rano oraz wieczorem, a natomiast kobiety w godzinach popołudniowych.
 • Kino – na terenie Centre Commercial przy ave Bourguiba
 • Kościół – rue Abou Kacem Chabbi, nabożeństwa w soboty o godz. 17 I w niedziele o 11
 • Naprawa samochodów – dużo miejsc tego typu znajdziecie przy ave du Koweit w pobliżu Olympia Hotel
 • Poczta – główny oddział znajdziecie przy biurze informacji turystycznej
 • Policja – ave Bourguiba tel. 72280079
 • Supermarket – Magasin General (ave de la Republique), w pobliżu medyny, otwarty od 8.00 do 19.00
 • Szpitale – rejonowy (72285022) przy drodze do Nebulu; Polyclinique Hammamet przy ave des Nations Unies (72266000); Infirmeries obok posterunku policji przy ave Bourguiba (72282333) I przy 27 ave de la Republique (72280223); przychodnia w razie nagłych wypadków (72282333) naprzeciwko Hotelu Sol Azur

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *