Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62 Tunezja, miasta, plaże, wczasy, zabytki, informacje, Tunis - wiadomoÂści


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 6
statystyka
Wyjeżdżasz do Tunezji? Sprawdź jak się przygotować? - 2018-11-04 19:58:27
Piękna pogoda, czyste plaże, interesujące zwyczaje, wyjątkowe potrawy i iście bajkowa sceneria. Wprost wymarzone warunki do tego, by porządnie wypocząć i przeżyć wspaniałą przygodę. Gdzie szukać tego wszystkiego i to w rozsądnej cenie? Tunezja będzie doskonałym wyborem. Jak się przygotować do takiej wycieczki, by nic nie popsuło urlopu?

Tunezyjska waluta

Ciekawostką, którą trzeba znać jest fakt, że tunezyjskich dinarów nie można ze sobą przywozić do Tunezji, ani z niej wywozić. Takie praktyki są nielegalne i wszelkie kontrole zwracają na to uwagę. Najlepszą zatem opcją będzie zabranie ze sobą pieniędzy w euro. Bez problemu dostaniemy je w każdym polskim kantorze. W Tunezji trzeba będzie wymienić je na dinary, tylko koniecznym jest zachowanie kwitu z tej transakcji, aby potem dokonać ponownej wymiany dinarów np. na euro.

Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Wykupując ubezpieczenie możesz zaoszczędzić sobie dużego stresu, a także niepotrzebnych wydatków. Wypadek losowy, kontuzja, zgubiony bagaż, konieczność zorganizowania transportu w nagłej sytuacji. Ubezpieczając się, nie musisz przejmować się takimi przypadkami i kosztami jakie będą ze sobą niosły. Jeśli chcesz wybrać odpowiednią ofertę, pomoże Ci w tym porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Korzystając z możliwości jakie daje Wygodnie.pl, możesz zaoszczędzić, bo zapłacisz tylko za pakiet, który będzie doskonale dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wybierzesz polisę spośród ofert kilku różnych firm.

Poznaj kulturę Tunezji

Wybierając się do kraju o zupełnie odmiennej kulturze, warto trochę o niej poczytać, zorientować się co wypada, a co będzie gafą, by nie popełnić żadnej znaczącej. Jest to po pierwsze wyraz szacunku dla gospodarzy, a po drugie, dzięki znajomości podstawowych zasad zachowania w danym regionie, w wielu sytuacjach będziesz mógł uniknąć zaskoczenia.

Na pewno musisz wiedzieć, że wybierając się do tunezyjskiego meczetu, nawet pomimo dużego upału, musisz zakryć swoje ciało. W miejscach kultu religijnego nie zezwala się na gołe ramiona, nogi, a w przypadku kobiet nawet na odsłoniętą głowę. Nie ma jednak konieczności noszenia odpowiedniego zestawu stroju przy sobie. Meczety dbając o turystów, a jednocześnie chroniąc swoje zwyczaje, zapewniają stroje zastępcze przed wejściem, gdzie również będziesz musiał zostawić swoje obuwie na czas zwiedzania.

Pamiętaj, że Tunezyjczycy uwielbiają się targować. Nie ma nigdzie sztywno ustalonych cen, nawet jeśli teoretycznie są wypisane przy produkcie. Początkowa cena potrafi być nawet kilkadziesiąt krotnie wyższa od rzeczywistej wartości produktu, czy usługi. Nawet wsiadając do taksówki, trzeba wcześniej ustalić cenę za kurs, by potem nie było zaskoczenia. Kierowca może podać dowolną kwotę.

Odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu zaoszczędzi przykrych wrażeń i przygotuje Cię na fantastycznie spędzone wakacje.

dodał: xavi1984 komentarz[0] |

Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )

© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch