Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62 Tunezja, miasta, plaże, wczasy, zabytki, informacje, Tunis - wiadomoÂści


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 6
statystyka
Tunezja – czy to dobry pomysł na wakacyjny wyjazd? - 2016-01-21 12:27:01
Sytuacja polityczna w Tunezji, Egipcie czy Turcji w ostatnim roku bardzo się pogorszyła. Jeszcze do niedawna państwa te uchodziły za bezpieczne, niedrogie i bardzo atrakcyjne. Dziś wielu z nas zastanawia się czy nie lepiej poszukać odpoczynku we Włoszech, Hiszpanii czy Chorwacji. Zbliża się okres, kiedy Polacy zaczynają rezerwować wakacyjne wycieczki i coraz częściej zastanawiają się co wybrać?

Terroryzm, wojsko i turystyka

O walkach wewnętrznych w Egipcie, zamieszkach w Tunezji czy tureckich obozach dla uchodźców wiemy z telewizyjnych wiadomości już od dawna. Jednakże dotychczas nie miały one ścisłego związku z naszym wypoczynkiem w tych krajach. Państwa te w dużej mierze utrzymują się z turystyki, a tym samym ich rządy robiły wszystko, aby enklawy turystyczne były bezpieczne. Zwiększono ilość patroli policyjnych i wojskowych w najchętniej odwiedzanych miastach. Bardziej pilnowano kurortów i hoteli. Pojawiły się specjalne rozporządzenia, które miały zapewnić bezpieczeństwo i dobry wypoczynek przyjezdnym. Niestety nie do końca to się udało. Czego wynikiem jest znaczny spadek zaufania do państw Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Zamiast Turcji, Egiptu i Tunezji – Włochy, Hiszpania i Chorwacja

Państwa Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki warto odwiedzić. Polacy mogą tam cieszyć się nie tylko słoneczną pogodą i piękną przyrodą, ale również ogromną liczbą zabytków. Można tam poznać zupełnie inną kulturę, spotkać ciekawych ludzi, zobaczyć zupełnie inny świat. Niestety w obecnych czasach wyjazd taki może okazać się niebezpieczny, a tym samym warto zastanowić się czy może wymarzonej wycieczki do Tunisu nie odłożyć na kolejny sezon. W tym roku znacznie lepszym wyborem może okazać się odwiedzenie europejskich krajów, które gwarantują piękną pogodę, wysokie temperatury i przyjemne spędzenie czasu. W biurach podróży oferta jest bardzo szeroka. Szczególnie polecane są Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja.

Jeśli nie z biurem podróży, to jak?

Jeśli po raz pierwszy wyruszamy za granicę na wakacje warto skorzystać z usług biura podróży. Dzięki niemu mamy pewność, że będzie dla nas przygotowane miejsce w hotelu, w pobliżu znajdzie się tłumacz oraz przewodnik, który pokaże najciekawsze miejsca w okolicy. Jeśli jednak nie chcemy mieć czasu organizowanego przez osoby trzecie można wybrać tańszą opcję wakacji – wyjazd na własną rękę. Wśród wielu sposobów odpoczywania są kempingi (miejsca można zarezerwować np. na stronie http://www.lux-camp.pl/). Wybierając kemping można wygodnie wypocząć za niewielkie pieniądze, a dodatkowo odwiedzić wszystkie miejsca, które chce się zobaczyć. Nie ma ograniczeń czasowych oraz codziennego planu zajęć. To ciekawa opcja wypoczynku, z której warto skorzystać.

 

dodał: xavi1984 komentarz[0] |

Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )

© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch