Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62 Tunezja, miasta, plaże, wczasy, zabytki, informacje, Tunis - wiadomoÂści


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 5
statystyka
Najciekawsze miasta w Tunezji - 2015-06-22 17:44:02
Decydując się na wypoczynek w Tunezji, warto spędzić czas nie tylko w hotelu i na plaży, ale także poświęcić kilka dni na zwiedzanie tego ciekawego kraju. Wcześniej jednak powinniśmy przygotować sobie plan zwiedzania, w tym miejscowości które chcielibyśmy zobaczyć. Oto dwa najciekawsze naszym zdaniem miejsca, które trzeba zobaczyć podczas wakacji w Tunezji.

Tunis, to stolica Tunezji, będąca także największym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w kraju. Tutaj znajdziemy główny międzynarodowy port lotniczy oraz morski. Miasto zamieszkuje ponad 1,8 miliona osób. Tunezyjska stolica nie jest jednak tylko typową metropolią, ale również głównym kurortem wypoczynkowym. Tunis leży w odległości 10 km od Morza Śródziemnego nad zachodnim brzegiem jeziora Tunis.

Udając się na wakacje do Tunisu w Tunezji, możemy poznać nie tylko życie mieszkańców głównej metropolii Tunezji, ale także spokojnie odpocząć w hotelach znajdujących się tuż przy, lub trochę dalej, wybrzeża Morza Śródziemnego. Wakacje w Tunezji ofiarują także wiele wrażeń dla osób lubiących zwiedzanie, czego przykładem jest tuniska medina, czyli najstarsza część miasta.

Medina - stare miasto - Stare Miasto w Tunezji jest jednym z miejsc idealnie przedstawiających historię kraju i ślady starożytności. Spacerując wąskimi uliczkami możemy swobodnie poczuć atmosferę starożytnej przeszłości, archaiczności podziwiając starożytną architekturę. Do jednych z najważniejszych budowli należy tutaj kasba, czyli ufortyfikowany zespół obronny górujący nad miastem. Warto także udając się do mediny, zwiedzić liczne meczety, rzymskokatolicką katedrę św. Wincentego czy pałace.

Już sam a tylko stolica kraju sprawia, że naprawdę warto zdecydować się na kupno wycieczki do Tunezji, przedtem warto zapoznać się z przewodnikiem po Tunezji, my szczególnie polecamy ten na stronie Travelmaniacy.pl, gdzie znajdują się aktualne porady, zdjęcia i relacje z wypoczynku w Tunezji.

Drugie z ciekawych miast, to Monastir (Monastyr) będący typowym tunezyjskim miastem, które powstało po okresie punickim. Leży we wschodniej części kraju nad Morzem Śródziemnym niedaleko Miejscowości Sousse (Susa). W przeszłości miasto służyło za punkt wypadowy dla rzymskich cesarzy, którzy prowadzili swoje wyprawy na podbój Afryki. W czasach dzisiejszych jest to jeden z bardziej modnych i popularnych tunezyjskich kurortów wypoczynkowych, którego mieszkańcy żyją w dużej mierze głównie z turystyki.

W swojej historii Monastir zapisał wiele ważnych wydarzeń dla Tunezyjczyków, chociażby fakt, iż właśnie tutaj urodził się pierwszy prezydent niepodległej Tunezji - Habbib Bourguiba. Tutaj także znajduje się mauzoleum w którym spoczywają jego prochy.

Monastir jest idealnym miejscem na wypoczynek przede wszystkim dla osób szukających spokoju, czyli osób starszych, czy rodzin z małymi dziećmi. Można spokojnie powiedzieć, że jest to istna enklawa spokoju, w której historia dogadała się z rozwojem cywilizacyjnym i obie żyją w harmonii.

Główną atrakcją turystyczną jest wznoszący się nad miastem Ribat pochodzący z IX wieku. W przeszłości był on klasztorem muzułmańskim, w czasach dzisiejszych jest natchnieniem wielu fotografów czy filmowców. Podczas zwiedzania Monastiru nie można zapomnieć o Muzeum Strojów Tradycyjnych czy przede wszystkim o medynie, czyli starym mieście.

dodał: xavi1984 komentarz[0] |

Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )

© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch